Facebook

O firmie

Zachodnie Centrum Przedsiębiorczości "Wapol" funkcjonuje na dolnośląskim rynku edukacyjnym od 1994 roku. Pierwotna oferta zawierała różnorodne kursy zawodowe, seminaria, szkolenia i była skierowana zarówno do mieszkańców, jak i podmiotów gospodarczych naszego regionu. Bardzo często były to kursy kształcące w nowych, dopiero powstających na polskim rynku zawodach, takich jak makler papierów wartościowych czy agent celny.

Kolejnym etapem rozwoju ZCP "Wapol" było utworzenie policealnych szkół zawodowych kształcących absolwentów szkół średnich w wielu atrakcyjnych zawodach. Słuchacze kończący znajdują zatrudnienie w działach zarówno spedycyjno-transportowych jak i logistycznych. Praktyki odbywane podczas dwuletniego cyklu nauczania oraz udział w programie wymiany pomiędzy Studium a niemiecką szkołą zawodową dają dodatkowe gwarancje na zdobycie rzetelnego przygotowania do przyszłej pracy.

W 1997 roku zostały powołane do życia Studium Prawno-Administracyjne kształcące kadry administracyjno-biurowe zarówno dla służb publicznych, jak i prężnie rozwijającego się sektora prywatnego oraz Studium Detektywistyczne, które przygotowuje młodzież do nowego zawodu - technik ochrony osób i mienia.

Od września 2000 roku działają jednoroczne szkoły: oraz Studium Psychologii, a od września 2001 Studium Projektowania Wnętrz. Różnorodność tych propozycji stanowi z jednej strony odpowiedź na zainteresowania współczesnej młodzieży, ale przede wszystkim jest to reakcja na wymogi stawiane obecnie przez rynek pracy.

Rozwój dziedzin związanych z pielęgnacją ciała, kształtowaniem wizerunku dały impuls do powstania i stworzenia przez szkołę nowoczesnych pracowni kosmetyki i masażu. Następnie oferta została poszerzona o jednoroczne dla osób zainteresowanych nowoczesnymi technikami kreowania zarówno własnego wizerunku jak i innych.

ZCP Wapol współpracuje z Wyższą Szkołą Humanistyczną we Wrocławiu, która oferuje studia na wielu interesujących kierunkach. Absolwenci szkół policealnych Wapol mają możliwość kontynuowania nauki w WSH na atrakcyjnych warunkach. ZCP Wapol zaprasza także wszystkich chętnych do podjęcia nauki w ramach studiów podyplomowych organizowanych we współpracy z WSH.

Bliższych informacji o całej działalności Z.C.P "Wapol" można zasięgnąć w sekretariacie szkoły przy ul. Robotniczej 70B, tel. 608 051 311 lub e-mail: wapol@wapol.pl.

WSH PKIW CERT EIG DAES

Zachodnie Centrum Przedsiębiorczości Wapol

ul. Robotnicza 72B., 53-608 Wrocław
tel./fax (71) 782 22 22, tel. kom. 502 450 982

Copyright © 2007-2018 Zachodnie Centrum Przedsiębiorczości WAPOL we Wrocławiu Projekt i wykonanie: ITRONIC